e-mail: tactus@tactus.pl tel: +48 796 750 066

Markery Graficzne Feather Friendly w Afrykarium ZOO Wrocław

przykład

Już od ponad roku, w hali Afrkya Wschodnia w Afrykarium wrocławskiego ZOO na wybiegu mrówników znajdują się Markery Graficzne Feather Friendly Commercial. W tej sposób zabezpieczyliśmy ptaki swobodnie latające po hali przed kolizjami ze szklanymi balustradami.

W lutym br. przy wsparciu Stowarzyszenia Wspierania Inwestycji Przyjaznych PTAcom https://www.swip-pta.com zabezpieczyliśmy kolejne balustrady w „Afryce Wschodniej” oraz w Dżungli Kongo.

Konsultacje i prace związane z zabezpieczeniem były czasochłonne i skomplikowane. Wraz z pracownikami i dyrekcją ZOO długo zastanawialiśmy się jaką techniką i z użyciem jakich narzedzi wykonać montaż. Markery miały być umieszcozne po zewnętrznej stronie balustrad, bezpośrednio nad basenami z hipopotamami i manatami co oznaczało brak możliwości wykonania zabezpieczeń od strony wody, z wykorzystaniem klasycznie używanych rusztowań czy podestów ruchomych. Poza bezpieczeństwem ekipy montażowej i koniecznością zapewnienia najwyższej jakości efektu końcowego, priorytetowym wyzwaniem było zapewnienie bezpieczeństwa i spokoju zwierzętom.  Efekty zabezpieczeń możecie podziwiać samodzielnie. Ciekawi jesteśmy czy zorientujecie się jak wybrnęliśmy z tego zadania?

Z kolei cześć zabezpieczeń – przy wybiegu dla bardzo płochliwych dikdików została wykonana po zewnętrznej stronie balustrady, aby zminimalizować niepokojenie tych zwierząt.

Poniżej krótka fotorelacja.

     

Markery Graficzne Feather Friendly Commercial dedykowane do zabezpieczenia dużych przeszklonych powierzchni idealnie sprawdzają się w tym konkretnym przypadku. Cechująca ten rodzaj produktu folia transferowa umożliwiła sprawny montaż. Nie bez znaczenia była dla Dyrekcji ZOO była 6-cio letnia gwarancja producenta na produkt i montaż oraz potwierdzona dziesiątkami realizacji w innych ZOO w USA i Kanadzie – skuteczność w minimalizowaniu liczby kolizji oraz trwałość produktu w specyficznych dla ZOO warunkach.

Zarówno my jak i pracownicy ZOO jesteśmy zadowoleni i spokojni o los ptaków – mieszkańców Afrykarium.

Wszystkich zainteresowanych zabezpieczeniem przeszkleń przed kolizjami ptaków z wykorzystaniem sprawdzonych i skutecznych produktów najwyższej jakości zapraszamy do współpracy i skorzystania z naszych usług.

Related Posts