e-mail: tactus@tactus.pl tel: +48 796 750 066

Zdrowe Zielone Biuro – platforma rozwiązań dla zrównoważonych biur XXI wieku a w niej mnóstwo przykładów jak chronić i wspierać przyrodę w mieście.

Miło nam poinformować,  że pod adresem: https://zdrowebiuro.plgbc.org.pl/ jest już dostępna platforma poświęcona Zdrowym Zielonym Biurom. Strona powstała we współpracy Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego z szeregiem ekspertów z wielu dziedzin a nasza firma brała udział w tym ciekawym i ważnym projekcie.

Czym jest platforma Zdrowe Zielone Biuro?

„Dobrze zaprojektowane biuro współpracuje ze swoimi użytkownikami. Zapewnia im komfort, pozytywnie wpływa na kreatywność, może wręcz poprawić zdrowie… Wprowadzenie przyjaznych rozwiązań nie musi być wcale drogie i trudne”.

Zdrowe Zielone Biuro to przykłady rozwiązań i odpowiedzi na wiele istotnych pytań dotyczących funkcjonowania biura i jego wpływu na użytkowników. To przykłady obrazujące jak projektować i aranżować przestrzeń biurową ale również bezpośrednie sąsiedztwo obiektu biurowego aby zapewnić pozytywny wpływ obiektu na każdego użytkownika.

Zebrane materiały zostały podzielone na 10 głównych kategorii:

  • Jakość powietrza w biurze
  • Akustyka przestrzeni biurowej
  • Światło dzienne i oświetlenie
  • Komfort termiczny
  • Układ biura i active design
  • Pozytywne przestrzenie czyli pro-mental design
  • Natura w biurze i na zewnątrz
  • Udogodnienia w budynku
  • Użytkownik biura
  • Zarządzanie budynkiem

Pod linkiem: https://zdrowebiuro.plgbc.org.pl/…/Przewodnik-Zdrowe-Zielon…
dostępny jest przewodnik wprowadzający czytelników do zagadnienia projektowania i aranżowania Zdrowych Zielonych Biur i ułatwiający nawigację po stronie i przedstawionych na niej rozwiązaniach.

Szczególnej uwadze polecamy dział: Natura w biurze i na zewnątrz – w całości poświęcony: ochronie bioróżnorodności, zieleni (zewnętrznej i wewnętrznej), zielono – błękitnej infrastrukturze i biophilic design.

Znajdą tu Państwo między innymi szereg rozwiązań dedykowanych ochronie przyrody i bioróżnorodności, które można wdrożyć na etapie projektowania,  budowy lub eksploatacji obiektów biurowych w centrach naszych dużych miast. Miast w których naszymi sąsiadami o których powinniśmy dbać w szczególności w dobie zmian klimatycznych są: ptaki, nietoperze i bezkręgowce, drzewa i rodzime odpowiednie siedliskowo gatunki roślin.

Karty Zieleń na zewnątrz – drzewa, Zieleń na zewnątrz – pozostałę rośliny, Poszanowanie bioróżnorodności oraz Zielono – błękitna infrastruktura to przykłady rozwiązań, które w pozytywny sposób wpływają nie tylko na użytkowników zrównoważonych obiektów biurowych ale również na lokalne społeczności oraz wspierają ochronę lokalnych mikroekosystemów i korytarzy ekologicznych naszych miast.

Related Posts