e-mail: tactus@tactus.pl tel: +48 796 750 066

Klienci Tactus o skuteczności markerów graficznych

przezroczyste obiekty przyjazne ptakom

W zakładce Referencje pojawiły się nowe opinie naszych Klientów dotyczące skuteczności zastosowanych Markerów Graficznych Feather Friendly służących minimalizowaniu ryzyka kolizji ptaków ze szklanymi powierzchniami.

Od czasu realizacji pierwszego zabezpieczenia okien w siedzibie firmy Intelihouse w Zalesiu Górnym pod Warszawą, minął już ponad rok. W tym czasie nie odnotowano żadnego przypadku kolizji ptaków z oknami budynku zlokalizowanego w lesie, gdzie licznie występują sikory bogatki i modraszki, kowaliki, pełzacze ogrodowe, kosy czy dzięcioły, a więc gatunki podatne na kolizje.

Z efektów zabezpieczenia zadowoleni są również właściciele Przystani Ptasi Raj, restauracji zlokalizowanej na Wyspie Sobieszewskiej. Ten obiekt z uwagi na swoje położenie w bezpośrednim sąsiedztwie Rezerwatu Ptasi Raj oraz Wisły Śmiałej, pomimo nieprzesadnej ilości szyb generował liczne kolizje ptaków. Zastosowanie Markerów Graficznych Feather Friendly okazało się skutecznym rozwiązaniem problemu. W ciągu ponad 7 miesięcy od zamontowania zabezpieczenia liczba ptaków ulegających kolizjom znacznie spadła. Estetyczne zabezpieczenie wkomponowało się w klimatyczne wnętrze restauracji i jest pozytywnie przyjmowane przez klientów. Ponieważ wiele osób było zainteresowanych dlaczego na oknach pojawiły się kropki, w restauracji umieszczone zostały  tabliczki z informacją w trzech wersjach językowych w jakim celu i z użyciem jakiego produktu zabezpieczono szklane powierzchnie.

Zainteresowanych zobaczeniem jak wyglądają oferowane przez nas Markery Graficzne zachęcamy do odwiedzenia restauracji Przystań Ptasi Raj, gdzie można zjeść naprawdę dobrą rybę a przy okazji wybrać się na spacer po Ptasim Raju.

Related Posts