e-mail: tactus@tactus.pl tel: +48 796 750 066

Tactus w prestiżowym konkursie Green Building Awards 2019

Miło nam poinformować, że nasza firma bierze udział w tegorocznej edycji konkursu Green Building Awards. Ideą konkursu i przyznawanych w nim nagród jest promocja najciekawszych, innowacyjnych rozwiązań dla ekologicznego budownictwa i zrównoważonego rozwoju Więcej o samym konkursie i jego założeniach można dowiedzieć się na stronie Polskiego https://plgbc.org.pl/konkursy/)

Nasz udział w konkursie dotyczy Kategorii 8 – Green Product of The Year, do której zgłoszony został produkt chroniący ptaki przed kolizjami ze szklanymi powierzchniami – Markery Graficzne Feather Friendly®.

Ten sposób zabezpieczenia szklanych powierzchni skutecznie minimalizuje ryzyko kolizji ptaków ze szklanymi elewacjami i przezroczystą infrastrukturą nowoczesnych obiektów budowlanych, co potwierdzają wieloletnie badania oraz monitoringi poinwestycyjne wykonywane w Kanadzie i USA oraz pierwsze monitoringi poinwestycyjne wykonywane dla pierwszych realizacji z 2018 r w Polsce (o czym przeczytać można tutaj) . Pozostałe cechy które charakteryzują produkt to jego wysoka jakość oraz niewielkie pokrycie powierzchni przeszklonej, co pozwala na zachowanie parametrów fizycznych szkła oraz optymalną przezierność okna. Jest to ważny argument z uwagi na bezpieczeństwo użytkowania i gwarancję producenta przeszkleń. Od ponad 10 lat produkt z powodzeniem stosowany jest w Kanadzie i USA a jego kolejne generacje cechują się coraz wyższą jakością i trwałością. Z uwagi na wyższą skuteczność zewnętrznych zabezpieczeń markery instalowane są na zewnętrznej stronie okna, są jednak odporne na deszcz oraz mycie przemysłowe a producent gwarantuje trwałość produktu przez okres minimum 6 lat.

Nasze pierwsze realizacje w Polsce wykorzystujące markety graficzne Feather Friedly były również pierwszymi instalacjami tego produktu w Europie. Wpisuje się to znakomicie w nurt zrównoważonego budownictwa którego jednym z celów jest minimalizowanie negatywnego oddziaływania budynków na środowisko naturalne a więc również na populacje dziko występujących ptaków. W tym kontekście, stosowany przez nas innowacyjny na terenie Europy produkt, jest doskonałym kandydatem w konkursie Green Building Awards 2019 jako rozwiązanie wspomagające zrównoważone budownictwo w Polsce.


Related Posts